Služby pro piloty


Palivo

Na letišti je možnost čerpání PHM AVGAS 100LL, MOGAS 95. K dispozici jsou oleje TOTAL 100 D, TOTAL 100 W 50. Objednání v provozní době Letiště Praha Letňany na tel. čísle: +420 702 185 744.


Hangárování

Vzhledem k velkému zájmu o dlouhodobé hangárování na Letišti Praha Letňany není v současné době k dispozici volná kapacita hangárů.
V případě zájmu o krátkodobé hangárování (jeden až dva dny) kontaktujte 48 hodin před plánovaným příletem info@letnany-airport.cz s uvedením plánovaného datumu přistání a odletu. Obratem budete informováni o situaci.


Parkování

Parkování letadel na ploše Letiště Praha Letňany je možné bez omezení. Podle pokynů dispečera AFIS LKLT zaparkujte své letadlo na určeném místě. Letiště LKLT je oploceno a celý areál je monitorován kamerovým systémem 24 hodin denně.


Servis

Servisní středisko Aeroklubu Praha Letňany provádí na základě žádosti provozovatele Letiště Praha Letňany drobné opravy cizích letounů parkujících na letišti LKLT – například prasklá pneu, dobití baterie, zjištění závady a případné opravy, které může udělat servisní středisko Aeroklubu Praha Letňany na místě. Ceny za materiál a opravy si účtuje Aeroklub Praha Letňany.


Briefingová místnost

Na letišti je k dispozici briefingová místnost s Wi-Fi připojením k internetu.


Taxi

Pro zajištění odvozu u partnerské taxislužby JETAX za výhodné ceny kontaktujte dispečera AFIS hned po příletu na stanovišti AFIS LKLT. Tato služba není zahrnuta v přistávacích poplatcích.


Přistavení vozu k letadlu

Letiště nabízí možnost přistavení vozu až k letadlu pro odlet i přílet. Pokud nepoužijete vozidlo zprostředkované provozovatelem letiště, je nutné, aby řidič a vozidlo prošly bezpečnostní kontrolou a řidič krátkým poučením o podmínkách pohybu v neveřejné části letiště. Žádost o přistavení vozu k letadlu je nutné podat minimálně 2 hodiny předem na e-mail: info@letnany-airport.cz


Ubytování

Letiště Praha Letňany nemá ubytovací kapacity. Ubytování za výhodných cenových podmínek je zajištěno v partnerském hotelu Duo (cca 3 km od letiště), více zde. Ubytování lze případně zajistit i v jiném hotelu v Praze dle přání pilota. Pro objednání kontaktujte: info@letnany-airport.cz


Občerstvení Letecká vyhlídka

Od dubna do října je v provozu občerstvení „Letecká vyhlídka“ na letišti LKLT. Více zde.