Služby pro piloty


Palivo

Na letišti je možnost čerpání PHM:

AVGAS 100LL

AVGAS UL91

MOGAS 95

JET-A1

K dispozici jsou oleje TOTAL Aero D100, Aeroshell 15W-50, Shell Helix Ultra 5W-30, Paramo M 84AD. Objednání v provozní době Letiště Praha Letňany na tel. čísle: +420 702 185 744.


Hangárování

Vzhledem k velkému zájmu o dlouhodobé hangárování na Letišti Praha Letňany není v současné době k dispozici volná kapacita hangárů.
V případě zájmu o krátkodobé hangárování (jeden až dva dny) kontaktujte 48 hodin před plánovaným příletem info@letnany-airport.cz s uvedením plánovaného datumu přistání a odletu. Obratem budete informováni o situaci.

UPOZORNĚNÍ

Počátkem roku 2022  proběhla výstavba nového hangáru. K dispozici jsou poslední dvě volná místa pro dlouhodobý pronájem. Pro více informací nás kontaktuje na výše uvedený email.


Parkování

Parkování letadel na ploše Letiště Praha Letňany je možné bez omezení. Podle pokynů osoby poskytující informace na stanovišti Letňany zaparkujte své letadlo na určeném místě. Letiště LKLT je oploceno a celý areál je monitorován kamerovým systémem 24 hodin denně.

Parkovat lze také krátkodobě i dlouhodobě vozidla na neveřejném hlídaném parkovišti Letiště Letňany. Více info na tel. +420 702 185 744.


Servis

Servisní středisko Aeroklubu Praha Letňany provádí na základě žádosti provozovatele Letiště Praha Letňany drobné opravy cizích letounů parkujících na letišti LKLT – například prasklá pneu, dobití baterie, zjištění závady a případné opravy, které může udělat servisní středisko Aeroklubu Praha Letňany na místě. Ceny za materiál a opravy si účtuje Aeroklub Praha Letňany.


Briefingová místnost

Jako briefingová místnost slouží budova s označením Terminál 1, která je situována hned vedle věže. Terminál 1 je plně vybaven všemi prostředky podle vyhlášky č. 108/1997 Sb.


Taxi

Pro zajištění odvozu u partnerské taxislužby JETAX za výhodné ceny kontaktujte asistentku  v Terminálu 1. Tato služba není zahrnuta v přistávacích poplatcích.
Př. Jednosměrná cesta z letiště Letňany do centra města stojí přibližně 230 Kč/ vozidlo.


Přistavení vozu k letadlu

Letiště nabízí možnost přistavení vozu až k letadlu pro odlet i přílet. Pokud nepoužijete vozidlo zprostředkované provozovatelem letiště, je nutné, aby řidič a vozidlo prošly bezpečnostní kontrolou a řidič krátkým poučením o podmínkách pohybu v neveřejné části letiště. Žádost o přistavení vozu k letadlu je nutné podat minimálně 2 hodiny předem na e-mail: info@letnany-airport.cz


Ubytování

Letiště Praha Letňany nemá ubytovací kapacity. Ubytování za výhodných cenových podmínek je zajištěno v partnerském hotelu Duo (cca 3 km od letiště), více zde. Další hotely v okolí jsou: hotel Aura nebo Hotel Blue Orange. Ubytování lze případně zajistit i v jiném hotelu v Praze dle přání pilota. Pro objednání kontaktujte: info@letnany-airport.cz


Občerstvení Letecká vyhlídka

Od dubna do října je v provozu občerstvení „Letecká vyhlídka“ na letišti LKLT. Více zde.