Letiště Letňany

Palivo

Na letišti je možnost čerpání PHM: AVGAS 100LL AVGAS UL91 MOGAS 95 JET-A1 K dispozici jsou oleje TOTAL Aero D100, Aeroshell 15W-50, Shell Helix Ultra 5W-30, Paramo M 84AD. Objednání v provozní době Letiště Praha Letňany na tel. čísle: +420 702 185 744.

Hangárování

Vzhledem k velkému zájmu o dlouhodobé hangárování na Letišti Praha Letňany není v současné době k dispozici volná kapacita hangárů. V případě zájmu o krátkodobé hangárování (jeden až dva dny) kontaktujte 48 hodin před plánovaným příletem info@letnany-airport.cz s uvedením plánovaného datumu přistání a odletu. Obratem budete informováni o situaci.

Parkování

Parkování letadel na ploše Letiště Praha Letňany je možné bez omezení. Podle pokynů osoby poskytující informace na stanovišti Letňany zaparkujte své letadlo na určeném místě. Letiště LKLT je oploceno a celý areál je monitorován kamerovým systémem 24 hodin denně. Parkovat lze také krátkodobě i dlouhodobě vozidla na neveřejném hlídaném parkovišti Letiště Letňany. Více info na tel. +420 702 185 744.

Servis

Servisní středisko Aeroklubu Praha Letňany provádí na základě žádosti provozovatele Letiště Praha Letňany drobné opravy cizích letounů parkujících na letišti LKLT – například prasklá pneu, dobití baterie, zjištění závady a případné opravy, které může udělat servisní středisko Aeroklubu Praha Letňany na místě. Ceny za materiál a opravy si účtuje Aeroklub Praha Letňany.

Briefingová místnost

Jako briefingová místnost slouží budova s označením Terminál 1, která je situována hned vedle věže. Terminál 1 je plně vybaven všemi prostředky podle vyhlášky č. 108/1997 Sb.

Taxi

Pro zajištění odvozu u partnerské taxislužby kontaktuje handling letiště. Př. Jednosměrná cesta z letiště Letňany do centra města stojí přibližně 250 Kč/ vozidlo.

Půjčovna automobilů

Na letišti je možnost zapůjčení vozidla společnosti CARTO. https://www.carto.cz/cz/

Přistavení vozu k letadlu

Letiště nabízí možnost přistavení vozu až k letadlu pro odlet i přílet. Pokud nepoužijete vozidlo zprostředkované provozovatelem letiště, je nutné, aby řidič a vozidlo prošly bezpečnostní kontrolou a řidič krátkým poučením o podmínkách pohybu v neveřejné části letiště. Žádost o přistavení vozu k letadlu je nutné podat minimálně 2 hodiny předem na e-mail: info@letnany-airport.cz

Ubytování

Letiště Praha Letňany nemá ubytovací kapacity. Ubytování za výhodných cenových podmínek je zajištěno v partnerském hotelu Stages.  Další hotely v okolí jsou:hotel Duo, hotel Aura nebo Hotel Blue Orange. Ubytování lze případně zajistit i v jiném hotelu v Praze dle přání pilota. Pro objednání kontaktujte: info@letnany-airport.cz

Občerstvení Letecká vyhlídka

Občerstvení letecká vyhlídka bude opět v provozu v sezone 2024