Letiště Letňany

Australská hardrocková kapela AC/DC vystoupí 22. května na Letišti Praha Letňany v rámci Rock or Bust World Tour. Bude to již čtvrté vystoupení kapely v Praze. Poprvé se v české metropoli představila v roce 1996 v holešovické Tipsport areně. Letošní koncert ale bude speciální. Místo zpěváka Briana Johnsona, který má vážné zdravotní problémy, totiž bude zaskakovat Axl Rose z Guns N’ Roses.

„Jsme rádi, že areál letiště je atraktivní pro pořádání malých akcí i velkých open air eventů jako je koncert AC/DC. Prostor má pro promotéry mnoho výhod, ale je potřeba vždy brát ohled i na specifika, které letiště, jehož část je navíc vyhlášena Národní přírodní památkou, má. S pořádající agenturou Live Nations jsme k oboustranné spokojenosti vše vyladili,“ řekl Petr Kříž, ředitel Letiště Praha Letňany. Koncert AC/DC nebude zasahovat do prostoru Národní přírodní památky.

Dráha 05L/23R bude od 20. května od 16:00 LOC do 23. května do 12:00 LOC v provozu pouze pro odlety ve směru na východ, tedy dráha 05L pro vzlet. Vzlety a přistání na tuto dráhu z jiných směrů budou zakázány. Dráha 05R/23L bude po celou dobu v provozu bez omezení.

V souvislosti s pořádáním koncertu dojde také k dopravním omezením, konkrétně se bude jednat o zákaz vjezdu do ulice Beladova z ulice Mladoboleslavská, zákaz vjezdu v ulici Prosecká na kruhovém objezdu směrem do ulice Listova a směrem k ulici Tupolevova a zákaz vjezdu v ulici Tupolevova ze směru od Čakovic. Tato dopravní omezení se nebudou týkat osob, které na místě předloží rezidenční kartu městské části Praha Letňany.

V neděli 22. května ale bude na jeden den obnoven obousměrný provoz v ulici Mladoboleslavská.

Posíleny budou spoje metra C. Od 13 do 16 hodin bude interval 3,75 minuty, od 16 do 19 hodin 3 minuty a od 22 hodin dokonce pouze 2,5 minuty, a to až do doby, než bude zajištěn odvoz všech návštěvníků koncertu z Letňan. Provoz metra i navazujících spojů MHD bude podle potřeby prodloužen.

Občerstvení Letecká vyhlídka bude v neděli 22. května uzavřeno.

S případnými dotazy se obracejte přímo na pořádající agenturu Live Nations: info@livenation.cz