Letiště Letňany

Naadam (Наадам; hry) je tradiční mongolský festival, někdy nazývaný také jako eriin gurvan naadam (эрийн гурван наадам; tři mužské hry). Mezi tyto hry patří mongolský zápas, koňské dostihy a lukostřelba. Během léta se tyto hry konají po celé zemi. Původně byl tento festival mužskou záležitostí, ale nyní se ho účastní i ženy. Vynechávají jen mongolský zápas. V roce 2010 byl Naadam zapsán na Seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO.

Naadam můžete zažít na Letišti Praha Letňany. Při příležitosti oslav 65. výročí navázání diplomatických styků mezi Mongolskem a ČR pořádá 11. července 2015 od 11 hodin velvyslanectví Mongolska a společnost NICO.COM národní festival Naadam 2015.

Vstup na festival je od PVA EXPO Letňany. Cena vstupného je 200 Kč. Vstupenka zahrnuje slosování o letenky do Mongolska a další hodnotné ceny, například vstup na jediný evropský koncert národní mongolské umělkyně T. Ariuny v ceně 711 Kč (30 euro). V programu bude k vidění tradiční mongolský zápas, střílení kůstkami šagaj, lukostřelba, koncert souborů tradiční hudby Chosoo & Transmongolia a Dundžingarav, představení hadích žen, ukázka bojového umění taekwondo, soutěž o nejlépe oblečeného ženu či muže v tradičním oděvu, přetahovaná, běžecký závod pro děti a další.