Letiště Letňany

Již čtvrtý ročník Dne letiště Letňany se uskuteční v sobotu 6. září a bude se jednat zároveň o oslavu 90. výročí zahájení provozu. Program na letišti v Letňanech začne v 10 hodin dopoledne a vstup je zdarma! Návštěvníci uvidí unikátní setkání historických letadel československé konstrukce, mnoho dalších strojů ve vzduchu i na zemi, akrobatické lety a seskoky padákem.

468x60 den LL

Na letišti se představí nejstarší letuschopný Z 126 Trenér. Ve vzduchu se ukáže replika Avie BH.1 z roku 1920 a mnoho dalších. Ale lákadlem pro fanoušky nebudou jen české a československé stroje, ale třeba i replika německého Fockewulfu 190 nebo originální ruský Polikarpov Po 2 z druhé světové války. Postupně představujeme letadla, na která se můžete těšit, na Facebooku letiště Letňany.

Program je přizpůsobený, aby se bylo stále na co dívat a každý si mohl vybrat to, co ho zajímá. Po celý den budou návštěvníkům k dispozici statické ukázky letadel. Dokonce budou moci usednout do kokpitu některých letadel, například do proudové stíhačky Mig-21. Kdo bude mít zájem, může se nad areálem proletět díky nabídce vyhlídkových letů. V přestávkách programu představí umění svých malých strojů letečtí modeláři. Pozornost zaujmou jistě také ukázky historické vojenské techniky a vojenských kempů. Fanoušky do létání jistě budou lákat také prezentační stánky partnerů Dne letiště. Příznivce historie zase potěší zahájení výstavy o historii letiště Praha Letňany. Přestože letiště Letňany slaví 90. let od svého vzniku, výstava jde ještě dále do minulosti a ukáže také začátky letectví, které jsou s tímto územím spojeny. Výstava je situována u restaurace Letecká vyhlídka, kde zůstane i po skončení Dne letiště. Pro ty nejmenší, které program nezaujme, je k dispozici dětský koutek.

Partnerskými akcemi Dne Letiště Letňany jsou: veletrh Sběratel a veletrh World of Beauty & Spa.