Letiště Letňany

V sobotu 6. září se uskuteční už čtvrtý ročník Dne Letiště Letňany. Vedle historických i současných letadel se návštěvníci můžou těšit i na krásné stroje na čtyřech kolech. Určitě největším lákadlem ale bude trenažér Formule 1.

Výstava nejen závodních či luxusních osobních vozů se na letišti v Letňanech uskuteční pod záštitou Antonína Charouze. „Dlouhodobě a úspěšně spolupracujeme se Sportovním holdingem Praha, proto jsme si nemohli nechat ujít oslavu 90. výročí od zahájení provozu letiště Letňany. Významu akce odpovídá i naše prezentace, která bude zahrnovat zhruba dvacet vozidel. K vidění budou osobní auta od značek Jaguar, Cadillac, Volvo a dalších. Návštěvníci se však mohou těšit také na závodní modely Mercedes či Lamborghini,“ řekl bývalý automobilový závodník.

Zavodni auto na Dni letiste 2014

Součástí výstavy bude i trenažer Formule 1, ve kterém se všichni budou moct vžít do role Sebastiana Vettela nebo Fernanda Alonsa a vyzkoušet si, jaké to je řítit se na závodním okruhu více než 300 kilometrovou rychlostí.

„Pro návštěvníky bude jistě atraktivní, když si nejdříve vyzkouší, jaké to je sedět v kokpitu Migu 21, a pak si přesednou třeba za volant Lamborghini,“ ocenil Robert Speychal, výkonný ředitel Sportovního holdingu Praha, další zajímavý program, který bude součástí Dne Letiště Letňany.