Letiště Letňany

Německý časopis Flieger magazin vydal speciální číslo s tipy na 100 nejlepších míst, kam letět. A Letiště Letňany mezi těmito destinacemi nemohlo chybět.

„Naše letiště má po Letišti Václava Havla v Ruzyni největší počet pohybů v republice. Toto číslo neustále roste a vedle českých pilotů k nám s oblibou míří i zahraniční letci. To, že jsme se objevili v žebříčku TOP 100 Flieger revue na 65. místě je tedy jen dalším potvrzením dobrého renomé Letiště Praha Letňany,“ řekl Petr Kříž, ředitel Letiště Letňany. „Věřím, že v dalších letech se v žebříčku posuneme ještě výše,“ dodal Kříž.

flieger magazin spezial

Flieger magazin Spezial o Letišti Letňany:
Přeletět „zlaté město“ na Vltavě je pro piloty tabu. Navíc když můžete přistát na travnatém Letišti Letňany, které leží jen osm kilometrů severovýchodně od centra, takže už při příletu máte krásný výhled na město. Jen pár minut pěšky od LKLT leží vojenské letiště Kbely s pozoruhodným leteckým muzeem. Další zajímavostí letňanského letiště je kolonie syslů. Dříve bylo letiště známé svým hrbolatým povrchem, ale nyní je RWY 05L / 23R po rekonstrukci vyrovnaná. Do centra se městskou hromadnou dopravou dostanete za 25 minut z nedaleké zastávky metra a autobusu (cesta do centra reálně trvá 15 minut, pozn. redakce). Karlův most, Václavské náměstí a Pražský hrad s Hradčany patří mezi místa, která si rozhodně nesmíte nechat ujít.

top 100 flieger magazin