Na Dni Letiště Letňany bude i trenažér Formule 1

4.9.2014

V sobotu 6. září se uskuteční už čtvrtý ročník Dne Letiště Letňany. Vedle historických i současných letadel se návštěvníci můžou těšit i na krásné stroje na čtyřech kolech. Určitě největším lákadlem ale bude trenažér Formule 1.

Výstava nejen závodních či luxusních osobních vozů se na letišti v Letňanech uskuteční pod záštitou Antonína Charouze. „Dlouhodobě a úspěšně spolupracujeme se Sportovním holdingem Praha, proto jsme si nemohli nechat ujít oslavu 90. výročí od zahájení provozu letiště Letňany. Významu akce odpovídá i naše prezentace, která bude zahrnovat zhruba dvacet vozidel. K vidění budou osobní auta od značek Jaguar, Cadillac, Volvo a dalších. Návštěvníci se však mohou těšit také na závodní modely Mercedes či Lamborghini,“ řekl bývalý automobilový závodník.

Zavodni auto na Dni letiste 2014

Součástí výstavy bude i trenažer Formule 1, ve kterém se všichni budou moct vžít do role Sebastiana Vettela nebo Fernanda Alonsa a vyzkoušet si, jaké to je řítit se na závodním okruhu více než 300 kilometrovou rychlostí.

„Pro návštěvníky bude jistě atraktivní, když si nejdříve vyzkouší, jaké to je sedět v kokpitu Migu 21, a pak si přesednou třeba za volant Lamborghini,“ ocenil Robert Speychal, výkonný ředitel Sportovního holdingu Praha, další zajímavý program, který bude součástí Dne Letiště Letňany.

Aktuality

Den Letiště Letňany 2018

THE ROLLING STONES

IRON MAIDEN

Ozzy Osbourne

Provoz letiště

Aktualizace letištního řádu LKLT

více článků